Wspólnota mieszkaniowa JP2_5 w Luboniu

Opis forum


#1 2011-04-01 13:23:11

kbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-22
Posty: 11
Punktów :   

!!! Fundusz remontowy

Na ostatnim zebraniu Wspólnoty pojawiła się kwestia naszego funduszu remontowego. Aktualnie sytuacja naszej wspólnoty w tym zakresie wygląda tak, że pomimo, iż co miesiąc w naszych zaliczkach jest pozycja: fundusz remontowy - nasz fundusz remontowy wynosi 0,00zł.
Sytuacja wynika z faktu, iż składki na fundusz remontowy nie były księgowana na odrębnym koncie bez możliwości wykorzystywania tych środków dla bieżących płatności. W związku z powyższym zarządca w celu utrzymania płynności korzystał także z tych środków na porycie naszych bieżących zobowiązań.
Na dniach otrzymacie Państwo uchwałę, w której zobowiązujemy Anix do założenia odrębnego konta/subkonta dla funduszu remontowego z zastrzeżeniem, że środki z niego mogą być użyte tylko i wyłącznie na inwestycje i za zgodą zarządu Wspólnoty. Bardzo proszę o zagłosowanie. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie i nadal będziemy zużywać środki z funduszu remontowego, to, gdy za jakiś czas zmuszeni będziemy do wykonania jakiekolwiek większej naprawy, nie będziemy mieli na to środków.
Dłużnicy naszej Wspólnoty, to niestety podstawowa przyczyna takiego stanu rzeczy.
Bardzo proszę raz jeszcze o zagłosowanie i nie przeoczenie tej uchwały. Jeżeli nie zmobilizujemy się przy głosowaniu nawet sprawny zarządca nam nie pomoże.
Kb

Offline

 

#2 2011-04-02 23:31:07

Patyczek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 3
Punktów :   

Re: !!! Fundusz remontowy

Z drugiej strony, nasuwa się pytanie, czy Anix miał prawo użyć te środki z funduszu (skoro był wyodrębniony) na bieżące wydatki. Jeżeli okazałoby się że nie, to chyba można dochodzić od Anixu rekompensat (pytanie, czy nie jest to złamanie prawa także ścigane przez prokuraturę)

Offline

 

#3 2011-04-06 11:39:29

kbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: !!! Fundusz remontowy

Niestety prawo nie nakłada obligatoryjnego obowiązku księgowania składek z tytułu funduszu remontowego na wyodrębnionym koncie. Ustawa daje taką możliwość ale ni obowiązek. To Wspólnota uchwala taką decyzję.

Offline

 

#4 2011-04-12 21:06:24

Patyczek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 3
Punktów :   

Re: !!! Fundusz remontowy

Na dostarczonych nam do głosowania uchwałach jest dosyć odległa data, od kiedy miałyby być księgowane środki z funduszu na osobnym koncie. Czy ta data jest zgodna z tym co było na zebraniu - moim zdaniem nie.

Offline

 

#5 2011-04-13 16:49:34

BORYS

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 20

Re: !!! Fundusz remontowy

myślę że 01.06.2011 to była by dobra data wrzesień to troche odległy okres


Vox unius, vox nullius

Offline

 

#6 2011-04-21 18:45:16

adminwspolnoty

Administrator

Zarejestrowany: 2010-06-23
Posty: 19
Punktów :   

Re: !!! Fundusz remontowy

Witam serdecznie

Zapytałem naszego zrządcę skąd na kartach do głosowania taki a nie inny termin. Odpowiedź jest następująca:

Jeżeli chodzi o fundusz remontowy to jest to moja decyzja z uwagi na to, iż  PGiNG przesłało nam  porozumienie ze swoimi warunkami i warunkiem spłaty  do końca sierpnia, czego na zebraniu jeszcze nie wiedziałem. Mając na uwadze wpłaty przez Państwa wspólnotę oraz inne płatności wynikające z bieżącego zarządzania jako doświadczony zarządca postanowiłem zaoszczędzić sobie nerwów  i spłacić zadłużenie zgodnie z umową.
Nie mogę narazić wspólnoty na odcięcie gazu. Zarządzamy tylko do końca sierpnia także nowy zarządca rozpocznie z nowym funduszem – o ile w ogóle ta uchwała przejdzie.



Myślę że jest to z jakiegoś punktu widzenia słuszne podejście. Oczywiscie jesli nasi dłużnicy spłacą swoje zadłużenie w terminie, wówczas będzie można myśleć o zmianie terminu zamrażania środków na koncie remontowym

Offline

 

#7 2011-04-27 10:09:41

kbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: !!! Fundusz remontowy

Ja niestety jestem innego zdania. Uważam, że środki na fundusz remontowy, zgodnie z wolą osób będących na zebraniu, powinny być ewidencjonowane na odrębnym koncie już od kwietnia. Pan Piotr zmienił datę na uchwale nikogo o tym nie informując, nawet naszego zarządu. Kolejny raz udowadnia, że robi co chce dbając bardziej o swoje interesy niż o nasze. Dopiero po fakcie, zapytany, poinformował o ugodzie  w kwestii gazu. Zawsze będą osoby, które nie wpłacą w terminie czynszu zawsze też będą bardziej lub mniej pilne i ważne wydatki. Fundusz remontowy, od samego początku powinien być funduszem 'nie do ruszenia'. Skoro dzisiaj mamy problemy, by uregulować w terminie płatności takie jak gaz, to w sytuacji, gdy konieczny będzie jakiekolwiek remont, sytuacja będzie jeszcze trudniejsza. Cieszę się, że w ogóle temat zaistniał i przynajmniej od września (jeżeli mieszkańcy oddadzą swoje głosy) środki na fundusz remontowy będą oszczędzane.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl